niedziela, 14 czerwca 2015

Słowo wstępu :)

Witam wszystkich serdecznie! Jestem Dorota i pragnę wprowadzić Was w świat wolontariatu w strukturach Caritas. A uwierzcie, mam w miarę spore doświadczenie  różnych formach pomocy innym. No to zaczynamy!

O Caritasie słyszałam już w szkole podstawowej, kiedy to w szkole powstało Szkolne Koło Caritas. Niestety, rodzice nie wyrazili zgody, abym była jego członkiem. Uważali, że tam tylko zbiera się pieniądze i nie chcą, żebym miała coś z tym wspólnego. Czekałam więc do upragnionej 18-stki i wraz z przyjaciółką zaczęłyśmy szukać jakiś form wolontariatu. Działam troszkę chyba w każdej organizacji wolontariackiej w mieście, ale wciąż czułam, że to nie to. Dopiero trzy lata temu trafiłam do Caritasu na chwilę, na kurs wychowawcy kolonijnego i no cóż, zostałam na dłużej. :) Aktualnie w Diecezjalnym Centrum Wolontariatu pomagam w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. O tym jednak później.

Wciąż jestem pełna emocji, bo właśnie wróciłam z Festynu Misyjnego na którym oczywiście byłam wolontariuszką. Dziś mogłam wykazać się moimi umiejętnościami plastycznymi i malowałam dzieciaczkom twarze. Wprawdzie rysunki bardziej przypominały dzieła Picassa, ale chyba im się podobało, bo co chwile wracały z nowymi pomysłami lub kolegami. :) Inni mogli wrócić do czasów dzieciństwa i wraz z dziećmi układać klocki konstrukcyjne. Kilka osób tworzyło bajkową atmosferę przez robienie kolorowych baniek i zwierzątek z balonów, inni osładzali życie watą cukrową, a kolejni karmili zmęczonych pyszną kiełbaską z grilla. Jedynie, co nas męczyło, to okropny upał, ale z uśmiechami na twarzach dotarliśmy do końca. Największa satysfakcja jest wtedy, gdy wolontariusz widzi na twarzach dzieci uśmiech. Dla niego nie jest ważne, że twarz nie jest idealnie wymalowana, balon nie przypomina pieska, ale to, że ktoś poświęcił mu chwilę, chciał, by dobrze się bawił. Uwielbiam takie chwile!
Życzę wszystkim miłego wieczoru i energii do działania!

1 komentarz:

  1. W swoim poście pokazalas jak niewiele trzeba aby innym sprawić radość. ..wystarczy podarować usmiech;) gratki Doris; *

    OdpowiedzUsuń

Witam! Zależy mi na uzyskaniu Twojej opinii. Tutaj możesz zostawić ślad po sobie. Jednak, ze względu na ilość spamerów, musisz zaczekać, aż zostanie on zatwierdzony przez administratora. Pozdrawiam serdecznie :)